Προϊστάμενος
 Έντυπα
 Χρήσιμες συνδέσεις

Κεντρική Σελίδα :: Οργανόγραμμα

Κάντε κλικ σε κάποιο από τα παρακάτω τμήματα για περισσότερες λεπτομέρεις.
Αναπληρωτής Προιστάμενος
Φώτιος Καβέτας (Δείτε περισσότερα...)
Άμεσοι Συνεργάτες
Γ. Πολυκανδριώτης, Α. Νικολοπούλου, Μ. Δεσύλλα
Διοικητικά

Προσωπικό Μητρώο Υπαλλήλων
Αρμοδιότητες: Προαγωγές, Πιστοποιητικά Υπηρεσιακών Μεταβολών, Χορηγήσεις Μ.Κ. & Χρονοεπιδόματος, Επανακατάταξη, Μονιμοποιήσεις, Χορήγηση Μεταπτυχιακού Επιδόματος, Αποσπάσεις, Μεταθέσεις, Υπεραριθμίες, Οργανικά Κενά, Προϋπηρεσίες, Συνταξιοδοτικά, Παραιτήσεις, Μετατάξεις, Τήρηση Αρχείου Π.Μ.Υ., Δελτία Κίνησης Προσωπικού, Οργάνωση & Επεξεργασία Μηχανογραφικού Αρχείου Προσωπικού Μητρώου Υπαλλήλων, Παροχή Μηχανογραφικής Στήριξης Στο Τμήμα Π.Μ.Υ., Δυναμολόγιο.
Υπεύθυνοι: Τ. Στεργιώτη, Ε. Οικονόμου, Β. Ζουΐκοβα

Άδειες
Αρμοδιότητες: Άδειες Προσωπικού, Εκπ/Κές Άδειες, Υγειονομική Περίθαλψη, Φυσική Αγωγή, Ενημέρωση Καρτελών Αδειών Προσωπικού, Σχολικά Βιβλία, Σχολικές Βιβλιοθήκες, Πειθαρχικά, Άδεια Άσκησης Ιδιωτικού Έργου. Έρευνα Στα Σχολεία, Σχολική Υγιεινή.
Υπεύθυνοι:Α. Νικολοπούλου

Αναπληρωτές - Σ.Ε.Κ.
Αρμοδιότητες: Αιτήσεις Δ/ντών - Υπ/ντών, Διαθέσεις, Διάθεση Εκπ/κών Στα Σεκ, Ορισμός Υπευθύνων Εργαστηρίων - Τομέων, Σχολικοί Σύμβουλοι, Ρύθμιση Υπεραριθμιών Σεπτεμβρίου, ΕΚΦΕ, Κενά- Συμβάσεις - Προϋπηρεσίες - Χορηγήσεις Αναπληρωτών & Ωρομισθίων.
Υπεύθυνοι: Χ. Κυριακίδου

Υπεύθυνος Μαθητικών
Μ. Δεσύλλα

Μαθητικά Θέματα
Αρμοδιότητες: Ολιγομελή Τμήματα, Ισοτιμίες, Αντιστοιχίες, Αναβαθμολόγηση, Πρακτικό Αναβαθμολογήσεων, Εγγραφές, Μετεγγραφές, Αλλαγή Σχολικού Περιβάλλοντος, Μαθητικές Κοινότητες, Τιμητικές Διακρίσεις Μαθητών, Παλιννοστούντες Μαθητές, Αναλυτικά Προγράμματα Μαθητικό Δυναμικό, Επαγγελματικά Δικαιώματα Άδεια Άσκησης Επαγγέλματος, Ίδρυση Νέων Σχολείων-Τομέων-Κατευθύνσεων, Ειδικές Εισαγωγικές Εξετάσεις, Νομαρχιακές Εξετάσεις, Παρακολούθηση & Συντονισμός Ύλης, Μηχανογραφικές Καταστάσεις Μαθητών Υποψηφίων. Εκδρομές, Εκπ/κες Επισκέψεις.
Υπεύθυνοι:Μ. Δεσύλλα, Α. Κωνσταντίνου

Ιδιωτική Εκπαίδευση
Αρμοδιότητες: Επετηρίδα Εκπ/κων Ιδιωτικής Εκπ/σης, Αρχεία Καταργημένων Σχολών, Εξετάσεις Καταργημένων Σχολών Πρακτικά Καταλληλότητας Διδακτηρίων & Εργαστηρίων, Εξετάσεις Ιδιωτικών Σχολών, Πιστοποιητικά, Τίτλοι Σπουδών, Βεβαιώσεις & Θεωρήσεις Προϋπηρεσίας Ιδιωτικών Εκπ/κων, Ατομικοί Φάκελοι Ιδιωτικών Εκπ/κων, Βιβλίο Πρακτικών Ιδιωτικής Εκπ/σης, Ανανέωση Άδειας Λειτουργίας Ιδιωτικών Σχολείων, Καταχώρηση Πτυχίων Σπουδαστών.
Υπεύθυνοι: Ε. Μπέλα

Υπεύθυνος Οικονομικών
Γ. Πολυκανδριώτης

Π.Δ.Σ.
Αρμοδιότητες: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη.
Υπεύθυνοι: Γ. Πολυκανδριώτης

Οικονομικά
Αρμοδιότητες: Οικονομικά Γραφείου, Κτιριολογικά, Συμβάσεις Καθαριστριών, Εποπτικά Μέσα Διδασκαλίας, Εξοπλισμός Σχολείων & Γραφείου, Σχολικές Επιτροπές, Προμήθειες, Επιλέξιμο Κόστος, Υπερωρίες Εκπ/κών, Λειτουργικές Δαπάνες. Μεταφορά Μαθητών, Κυλικεία, Στατιστικά, Υπεύθυνος Λειτουργίας & Συντήρησης Φωτοαντιγραφικών Μηχανημάτων.
Υπεύθυνοι: Ε. Σαντίκος

Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων - Πολιτιστικά - Επιμόρφωση
Α. Νικολοπούλου, Β. Παππάς
Υπεύθυνος Γραμματείας
Χ. Βενιός

Πρωτόκολλο - Τηλεφωνικό Κέντρο
Αρμοδιότητες: Γραμματεία Προϊσταμένου Γραφείου, Χειρισμός Τηλεφωνικού Κέντρου, Πρωτόκολλο, Αποστολή Fax, Εσωτερική Διακίνηση Αλληλογραφίας, Υποτροφίες, Απεργίες, Εκλογές Αιρετών, Συνδικαλισμός, Καταλήψεις, Έκθεση Λειτουργίας Σχολικών Μονάδων - Γραφείου.
Υπεύθυνοι: Τ. Αγουρίδου

Διακίνηση Αλληλογραφίας
Αρμοδιότητες: Εξωτερική Διακίνηση Αλληλογραφίας, Εξωτερικές Εργασίες.
Υπεύθυνοι: Χ. Χαραλαμπάκης

Μηχανογράφηση
Αρμοδιότητες: Παροχή μηχανογραφικής στήριξης στα τμήματα του Γραφείου, ΠΛΗΝΕΤ, Χειρισμός E-Mail & Internet, Χειρισμός Η/Υ Μετάδοσης V.B.I.
Υπεύθυνοι: Χ. ΒΕΝΙΟΣ

[ Επιστροφή στην κορυφή ]
Γραφείο Τεχνικής και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Πειραιά - Δ. Μουτσοπούλου 32, 18540 Πειραιάς
Τηλέφωνα: 210-4176795, 210-4176798, 210-4176797, ΦΑΞ: 210-4176702